www.nfa.pl/

:: Gorący temat: Dlaczego brakuje mistrzów, od których młodzi ludzie mogliby się uczyć postępowania
Wiadomość dodana przez: nfa2010 (2010-10-15 08:03:48) 

Gorący temat: 

Dlaczego brakuje mistrzów, od których młodzi ludzie mogliby się uczyć postępowania 

Co raz częściej pisze się o  niskim poziomie etycznym środowiska akademickiego,  nie tylko studentów ( o czym pisało się od dawna), lecz także profesorów, a nawet rektorów ( o czym pisze się od niedawna).

Konkluzja jest taka, ze brakuje mistrzów, od których młodzi ludzie mogliby się uczyć postępowania. Nie od dziś wiadomo, że ryba psuje się od głowy. Skoro profesorowie nie grzeszą godziwym postępowaniem, to czego mogą nauczyć swoich studentów, wychowanków ?  Środowisko ma już wiele kodeksów - dobrych obyczajów, dobrych praktyk,  kodeksów i zasad etycznych - tak ogólnych,  jak i uczelnianych. I nic ! 

Gdybyśmy mierzyli etyczność środowiska za pomocą ilości  kodeksów to by nie było najgorzej. Ale  wzrostowi ilości kodeksów etycznych nie towarzyszy wzrost etyczności ! a nawet odnosi się wrażenie, że etyczność środowiska spada wraz ze wzrostem liczby kodeksów. Okazuje się, że godziwy kodeks  godziwego mistrza nie zastąpi. Pozostają pytania - dlaczego brakuje godziwych mistrzów ?  Co zrobić aby tacy mistrzowie pojawili się   w niegodziwym środowisku akademickim ?
adres tej wiadomości: www.nfa.pl//news.php?id=7180