www.nfa.pl/

:: Zakazane doktoraty, zakazani doktorzy – obraz polskiej „nauki”
Artykuł dodany przez: nfa2010 (2010-08-05 21:54:19)

 

Maciej P. Krzystek

Zakazane doktoraty, zakazani doktorzy – obraz polskiej „nauki”


Mojego projektu doktorskiego z 2003 roku, wszyscy profesorowie w Polsce do teraz się boją ruszyć. Temat doktoratu:


"Socjopatologia organizacji otwartego systemu resocjalizacji na przykładzie działalności Sądu Rejonowego w Kielcach"


System „edukacji” w PL wymaga ode mnie bym posiadał promotora. Każdy się jednak boi stracić ciepłą posadkę na uczelni. Wystarczy spojrzeć na kazus Pawła Zyzaka i jego promotora, więc trudno się dziwić.

Ja zostałem już pogoniony z moim tematem w 2003 r. z U. Warszawskiego gdzie pieprz rośnie. Temu tematowi towarzyszył przygotowany przeze mnie projekt zmian do Ustawy o Kuratorach Sądowych z dn. 27 lipca 2001 r., który złożyłem w 2003 r. w biurze posła LPR oraz PiS (śp. poseł Gosiewski).

Lecz jak wspomnę sobie, co zrobili (władze uniwersyteckie) z dr. Ratajczakiem... to raczej długo w tym "stalinizmie" nie uchowałbym się. Tylko w takim razie, po co polscy podatnicy wciąż płacą na ten system haracz... przepraszam, podatki(?).

Dr Wieczorek (akademicki nonkonformista, dysydent) dokumentuje na www.nfa.pl całe to polskie akademickie "bagno". Aparat państwa w Polsce to jakaś wredna antypolska atrapa.

Dopiszcie proszę w komentarzach znane Wam projekty prac doktorskich, które cenzura uczelniana w „wolnej” Polsce „nie puściła”.


Autor: Maciej P. Krzystek – socjolog krytyczny

adres tego artykułu: www.nfa.pl//articles.php?id=635