www.nfa.pl/

:: NFA a atak Unii Lewicy na Ministra Edukacji i Nauki
Wiadomość dodana przez: nfa (2006-01-07 07:15:44)W związku z apelem Unii Lewicy do Premiera RP o zdymisjonowanie Ministra Edukacji i Nauki prof. Michała Seweryńskiego zamieszczonym na stronach interentowych UL http://unia-lewicy.org/modules/news/article.php?storyid=150 (informacja o Apelu w Rzeczpospolitej z dnia 7 stycznia 2006 r) .protestuję przeciwko temu nieuzasadnionemu atakowi.
Żądanie dymisji ministra za stwierdzenie na spotkaniu u Prymasa, że 'wychowanie młodzieży musi opierać się na wartościach chrześcijańskich' ma raczej charakter aberrantny.
W najmniejszym stopniu tym stwierdzeniem Minister nie złamał art.25 p.2 Konstytucji RP co Mu zarzuca UL gdyż Minister nikomu nie narzuca niestosownych poglądów a sam jako obywatel RP ma konstytucyjne prawo do wyrażania swoich poglądów.
Nauka i edukacja w Polsce cierpi na szereg patologii, gdyż w praktyce nie zawsze respektuje uniwersalne wartości chrześcijańskie. Gdyby silniej była oparta na wartościach Dekalogu (7. Nie kradnij , 8.Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu ) które bynajmniej nie stoją w sprzeczności pomiędzy religijną a naukową genezą powstania wszechświata i człowieka o co UL tak bardzo się martwi, jej rozwój zapewne przyczynilby się do wyjścia Polski z obecnego kryzysu.
Józef Wieczorek
(Bardzo prosze o wypowiedzi na temat)adres tej wiadomości: www.nfa.pl//news.php?id=170