www.nfa.pl/

:: Gorący temat: Czy na uczelniach nie ma nic do roboty ?
Wiadomość dodana przez: nfa (2009-02-07 17:04:50)

Gorący temat:

Czy na uczelniach nie ma nic do roboty ?


Ciągle słyszymy, że na uczelniach nikt nie chce pracować  - bo mało płacą . Stąd mało jest pracowników i nie dają sobie rady z masami studentów,  nie mówiąc już o pracy naukowej. Jeśli to prawda, to na stronach uczelni winno się roić od ofert pracy czekających  na chętnych ( może jednak ktoś do pracy akademickiej się znajdzie ?)
Szukając w internecie znalazłem taki przykład -  na nowym uniwersytecie  pod adresem http://www.ujk.kielce.pl//news/praca/index.php - Praca w Uczelni  -(pusto ! czyli nikogo nie szukają ! nawet mnie, mimo że jestem chętny)  a pod adresem http://www.ujk.kielce.pl/site/1681  Uchwała Nr 66/2008 Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach z dnia 24 września 2008 roku w sprawie wyrażenia zgody na podjęcie przez  rektora, prorektorów, dziekanów i prodziekanów dodatkowego zatrudnienia w ramach stosunku pracy lub prowadzenie działalności gospodarczej.
Na podstawie art. 129 ust. 2 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo
o szkolnictwie  wyższym (Dz. U. Nr 164, poz.1365 ze zm.)  uchwala się, co następuje: § 1
Senat wyraża  zgodę na podjęcie przez: 
1)     prof. zw. dr hab. Reginę Renz ... (  i 15 innych)
dodatkowego zatrudnienia w ramach stosunku pracy lub prowadzenie działalności gospodarczej,  na okres do końca kadencji.
pod adresem http://www.ujk.kielce.pl/site/708 okazuje się, że zgoda dotyczy m.in. Rektor prof. zw. dr hab. Regina Renz

Ciekawe, co ? 
Czyżby rektorzy ( także dziekani) nie mieli co robić na swoich uczelniach ?
Ja nic z tego nie rozumiem. Na uczelniach nikt (podobno) nie chce pracować,  ale uczelnie nie szukają tych co by taką ochotę mieli, a ci którzy już są zatrudnieni, mimo ogromu (rzekomo) roboty z rzeszami studentów i administrowaniem uczelnią  szukają dalszej roboty,  jakby  ten nadmiar pracy był dla nich niedomiarem ?
Czy można prosić o objaśnienie tego stanu rzeczy ? Co jest grane ?


 


adres tej wiadomości: www.nfa.pl//news.php?id=6197